.

مطالب مرتبط
از ابتدای سال جاری تا کنون؛ 39 هزار متر مربع آیینه کاری های حرم مطهر رضوی نظافت شد رئیس اداره روشنایی حرم مطهر رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 39 هزار متر مربع از آیینه کاری های حرم مطهر رضوی نظافت شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، «مهدی حق طلب» ابراز کرد: اداره امور روشنایی حرم مطهر رضوی یکی از قدیمی‌‌ترین اداراتی است که هم‌زمان با ساخت اولین بقعه بر روی قبر مطهر حضرت رضا(ع) به وجود آمد و می‌‌شود این طور گفت که در حقیقت اولین خادم، اولین خدمتگزار روشنایی است.
وی با بیان اینکه تنظیف و غبارروبی سنگ دیوارها و آیینه کاری‌ها در تمام ایام سال به صورت شبانه روزی و در قالب یک برنامه زمان بندی معین از سوی اداره روشنایی حرم مطهر رضوی انجام می‌شود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 29 هزار و 126 متر مربع در و 23 هزار و 631 متر دیوار حرم مطهر رضوی توسط این اداره غبار روبی و تنظیف شده است.
رئیس اداره روشنایی حرم مطهر رضوی به با بیان اینکه وظیفه نگهداری و تعمیر ساعت‌های حرم مطهر نیز جزو وظایف اداره روشنایی حرم مطهر رضوی است، افزود: در 6 ماه نخست سال 3 هزار و 486 ساعت حرم تنظیف و 499 ساعت حرم مطهر رضوی تعمیر و سرویس شد.
حق‌طلب ساخت جار و لوستر متناسب با فضای معنوی حرم مطهر رضوی، تعمیر و نگهداری وسایل روشنایی، تعویض لامپ‌های سوخته، چیدن میز چراغ‌ها در اعیاد و مناسبت‌ها و تزئین جایگاه در مراسم ویژه را نیز از دیگر وظایف این اداره دانست.
کلمات کليدي
لوستر, آیینه کاری, اداره امور روشنایی, روشنایی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
تحقق حرم سبز با استفاده بهینه از انرژی
تنظیف بیش از 191 هزار مترآیینه‌کاری های حرم مطهر رضوی
آینه کاری 700 مترمربع از رواق‌های میقات الرضا(ع)
لوسترهای حرم مطهر رضوی در نمایشگاه لوستر اصفهان می درخشد
اختصاص موقوفه بیش از 100 واقف به روشنایی و سوخت حرم مطهر رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.