.

مطالب مرتبط
مـــؤمنی مؤمن تر هر زائری که به حرم می رسد، بند دلش باز می شود، دعاهایش را می گذارد گوشه ضریح، دست هایش را بلند می کند رو به آسمانی که در این خانه آبی تر و صاف تر است و دیگر فراموش می کند تمام دردهایی که کفش پایش شدند تا به حرم برسد. فراموش می کند گلایه هایش را. اشک است از چشمه چشم هایش روان میشود. و زیر لب تکرار کنان خواهد گفت: «إِغْفِرْ لِمَنْ لا یَمْلِکُ إِلاّ الدُّعاء».
آقا و سرور مؤمنان، خودت خوبتر میدانی، آنکه محتاج است و نیازمند، دستانش بالاتر است و دلتنگ برای ذرهای اجابت، دوست دار توست و سخاوتمندی ات آشکارترین بهانه است برای ذکر مداومش. زائری که با کولهبار دعاهایش آمده باشد، امیدش نیز بیشتر است. برای او صاحب این خانه معنای یگانه توسل و تمسک است تا پادرمیانی کند به درگاه الهی برای اجابت.
آنگاه چه قدر کم می شود فاصله ها و چه قدر نزدیک می شود سقف آسمان به دستهای دعایی که بالا رفته اند و پس از آن بی شک هزار نقطه روشن در دلش جوانه می زند، هزار دانه امید در دلش ریشه می کند.
زائران می دانند دیوارهای این بارگاه مقدس به بهشت می رسد، می دانند هر کسی قدم به این سرا بگذارد، دلش میان پنجره های مشبک جا می ماند، میان پیچ و خم نقوش دیوارها و میان سجاده هایی که صدای توسل در آن پیچیده است. این جا خانه امید زائران است، عبادتگاهی برای آنان که دنبال اندکی خلوت و گوشه ای برای گریستناند و راز و نیاز می کنند با خدایی که در همین نزدیکی است. مؤمن در حرم، مؤمنتر می شود، دلش را خانه تکانی می کند، گرد و غبار پاک می کند با هر خطی که از زیارتنامه بر زبانش جاری می شود و انعکاس آینه کاری ها انگار صورتش را نیز روشن تر می کند. امام مهربانی، آنچنان بخشاینده و سخاوتمند است که با هر نمازی که به نیت زیارت بسته میشود، شانههای زائران را از دردها و خستگیها سبکتر میکند و آنگاه که زائر نمازش را سلام میدهد سبک بالانه صلوات خاصه حضرت می خواند.
هر زائری که قصد عزیمت از این خانه را دارد، پیش از رفتن، با چشمان بارانی اش دعایی گره میزند به گنبد طلا که باز هم زیارتی دیگر نصیبش گردد که میداند بدون دیدار امامش زندگانیاش تُهی خواهد بود. می داند رشته هایی محکم از جنس ایمان و استجابت میان دل او و حرم مولایش تنیده شده است که گسسته شدنش هم چون فرو رفتن در تاریکی و ظلمات است. پس طلب میکند زیارتی دیگر برای ادامه آرامشی که از سوی حضرت دوست نصیبش گشته است.
******http://news.aqr.ir/Portal/home/?news/38388/247926/524655/D986DAAFD8A7D987DB8C20D8A8D98720D8A8D8A7DB8CD8AFD987D8A720D98820D986D8A8D8A7DB8CD8AFD987D8A7DB8C20D8B2DB8CD8A7D8B1D8AA20D985D8ACD8A7D8B2DB8C****** کلمات کليدي
زیارت, آرامش
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
زيارت موثرترین راهکار برای اداي حق نعمت ولايت معصومین(ع) است
زیارت با معرفت موجب تعالی تربیت ایمانی می‌شود
زیارت امام رضا(ع) جلوه عظمت مکتب تشیع است
زیارت امام رضا(ع) افق‌های جدیدی در زندگی برایم گشود
زیارت با معرفت روح و اخلاق انسان را متحول می‌کند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.