.

آغاز ثبت‌نام طرح «قدمی برای ظهور» در دانشگاه فردوسی مشهد

کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد، ثبت‌نام اولیه طرح «قدمی برای ظهور» را برای همه اقشار علاقه‌مند به ساحت حضرت مهدی(عج) آغاز کرد.

1392/3/27 دوشنبه

سیده‌مریم موسویان‌موحد، مسئول کارگروه مطالعات کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد  گفت: کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد، ثبت‌نام اولیه طرح «قدمی برای ظهور» را با نیت گسترش بعد عملی انتظار و توجه به فرمایش مقام معظم رهبری توسط کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد انجام می‌دهد.

موسویان‌موحد اضافه کرد: با توجه به تجربیات به دست آمده در حوزه فعالیت‌های مهدوی، آنچه بسیار به چشم می‌خورد این است که با وجود علاقه و ارادت قلبی خاص مردم ایران به ائمه(ع) به ویژه حضرت مهدی (عج)، متاسفانه گاهی به دلیل جهل و غفلت شاهد رفتارهایی هستیم که نه تنها باعث خشنودی حضرت و تعجیل در امر فرج نمی‌شود، بلکه در جهت خلاف آن اثر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه این مسئله ناشی از نشناختن وظیفه و نفهمیدن مفهوم حقیقی انتظار است، از همین‌رو باید بینش و منش مردم بیش از پیش مهدوی‌ شود، ادامه داد: تاکنون طرح‌های جمعی، همچون عهدخوانی، قرآن‌خوانی، دوره صلوات و ... به نیت زمینه‌سازی ظهور پیشنهاد و در سطوح محدودی برگزار شده که استقبال خوبی هم از آن‌ها به عمل آمده است.

مسئول کارگروه مطالعات کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه این نوع فعالیت‌ها کمتر جنبه اجتماعی و عملی داشته است، ابراز کرد: بسیار مناسب است که ارادت مردم به امام زمان(عج) در قالب اعمالی شایسته، به نیت ساختن جامعه انسانی و مهدی‌پسند که بتواند زمینه‌ساز ظهور آن حضرت باشد بروز و ظهور پیدا کند و به طور قطع چنین حرکتی مصداق عملی انتظار است.

مسئول کارگروه مطالعات کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد درباره این طرح، اظهار کرد: طرح قدمی برای ظهور، ایده جمعی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد است که می‌خواهند قدمی در جهت ظهور حضرت بردارند و منتظر بودن خود را نشان دهند.

وی عنوان کرد: در این طرح مردم به صورت دسته جمعی و از طریق فضای مجازی برای انجام اعمالی از جنس انتظار و زمینه‌سازی ظهور در نیمه شعبان ترغیب می‌شوند.

موسویان‌موحد با اشاره به اهداف این طرح، اظهار کرد: هدف اصلی طرح این است که با تبلیغات بر روی عنوان طرح و شعار «انتظار یک عمل است، بی‌عملی نیست» کار شود.

وی در مورد محتوای طرح، بیان کرد: این طرح در دو فاز برگزار می‌شود که در فاز اول محتوای طرح به مخاطب منتقل شده و مخاطب هم نسبت به حضور در آن به وسیله ایمیل اعلام آمادگی می‌کند.

وی افزود: این طرح که در آستانه میلاد امام زمان(عج) اجرا می‌شود، در دو مرحله کلی طراحی شده و با نظر اساتید برجسته و به نام حوزه مهدویت، آسیب‌شناسی و سپس تکمیل شده است.

موسویان در مورد نحوه حضور علاقه‌مندان در این طرح، اظهار کرد: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام اولیه می‌توانند به پایگاه اینترنتی کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد به نشانی farhangi.um.ac.ir مراجعه کنند.

موسویان‌موحد ادامه داد: در فاز دوم اعلام می‌شود چه کارهایی قرار است به صورت عملی و جمعی انجام گیرد و گزینه‌هایی از جنس کارهای عملی، اجتماعی و خیریه با نیت زمینه‌سازی ظهور به مخاطب پیشنهاد می‌شود که هر فرد می‌تواند با انتخاب تنها یکی از گزینه‌ها و ثبت‌نام تکمیلی، حضور خود را در طرح نهایی کند.

مسئول کارگروه مطالعات کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: باز کردن یک گره از مشکلات شیعیان امام زمان(عج)، ارائه بخشی از خدمات در شغل خود به مناسبت ایام ماه شعبان به صورت رایگان، انجام کارهای خیر در جامعه اسلامی به نیت زمینه‌سازی ظهور، ترک یک گناه، ترغیب بقیه افراد به انجام امور خیریه به نیت تعجیل در فرج و ... از جمله فعالیت‌های در نظر گرفته شده در این طرح است.

وی خاطر نشان کرد: پس از ثبت‌نام افراد در طرح، از طریق ایمیل ارتباط با مخاطب برقرار مانده و طی فواصل زمانی مشخص ایمیل مناسب مهدوی برای این افراد ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان باید روز اول تیرماه با مراجعه مجدد به پایگاه اینترنتی کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام خود اقدام کنند.

موسویان‌موحد با بیان اینکه شروع فاز اول این طرح از 20 خرداد‌ماه همزمان با اول شعبان‌المعظم است،‌ابراز کرد: فاز دوم نیز از 13 شعبان معادل اول تیر‌ماه خواهد بود و پایان طرح اواسط ماه مبارک رمضان پیش‌بینی شده است.

منبع
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز